Mi fán terem a bibliai workshop/vagy állatasszisztált bibliai workshop?
Nézzük sorba a végéről: Workshop: Ha valaki azt gondolná vásárlási ismereteket adok át, vagy vásárolni lehet akkor sajnos nem én vagyok az ő embere.
Workshop, műhelymunka: vagyis közös erővel akár nagy csoportban vagy kiscsoportban dolgoznak egy közös feladaton.
Miért jó?
Bibliai: 1 bibliai történettel dolgozunk.
Miért jó? A workshop előnyein felül ezt megtöltjük spirituális tartalommal. pl. Egyházban hogy lehet jó csapatjátékos? Milyen karizmáim vannak? Istenkép-tisztítás: Milyen Istenképet hozok otthonról? (Ezekkel a felismerésekkel egy spirituális coaching folyamatban is nagyon jól lehet egyénileg dolgozni) Továbbá empátiát, kommunikációt, vagy éppen milyen érzések vannak bennem az imaéletben is szuperül lehet alkalmazni.
Ha állatasszisztált formában végezzük: vagyis a feladatok nagy része állat (kutya, macska, ló stb.-jelen esetben kutya) részvételével történik. Terápiás kutyákról van szó tehát & quot; diplomával & quot; rendelkeznek. Emberekkel való kapcsolatokra vannak kiképezve, tehát senkinek a fülét nem fogják megrágcsálni. Terápiás kutyákhoz 1-1 felvezető tartozik- a kutya tulajdonosa-akivel a kutya vizsgázott. Ők az állatokkal való feladatoknál fognak segíteni a csoportnak, egyénnek.
Kapcsolatközpontú: vagyis nem csak cirógatjuk az állatokat- ennél sokkal többre képesek, az állat nem plüssmaci, hanem érző lény, neki is van belső világa – fél, örül, szomorú, haragos, sértődékeny stb. – felismerésekre teszünk szert 3+1 területen: önmagammal való kapcsolatomban pl. az állattal való kapcsolat milyen érzést vált ki belőlem-öröm, szorongás, félelem, harag stb. Együttműködöm az állattal? Büntetem (nyilván ezt nem tesszük) Tudom motiválni vagy uralkodni akarok felette? Ezek, hogy jelennek meg a családban, gyereknevelésben, munkahelyen, emberi kapcsolataimban stb. másokkal való kapcsolatban: Mennyire figyelek a másikra? Hogy viszonyulok hozzá? Milyen érzéseket vált ki belőlem a másik? Állattal való kapcsolatban: pl. élőlényként kezelem vagy plüssmaciként, akivel mindent szabad? Mit vált ki bennem a vele való kapcsolat?
Az állat (de Isten is), mint tükör jelenik meg. +1 Istennel való kapcsolatomban mit ad az állattal való találkozás. Nekem például a kutyával való kapcsolat pont egy pozitív Istenképet sugároz: együttműködő, keresi a velem való kapcsolatot, mint Isten, mindig mellettem van- persze amennyire fizikailag megvalósítható-, mint Isten, otthoni feladatok közepette is figyel rám, mint Isten, csak ő állandóan. Örül ha lát, és elfogad olyannak amilyen vagyok- mint Isten ld. tékozló fiú története.
Ahogy az állattal bánok, az megjelenhet emberi viselkedésemben, kapcsolataimban is pl. állatot büntetéssel nevelem- lehet a gyermeket is? Uralkodom az állat felett-mások felett is? Állatot motiválom, nem büntetem – családban páromat, gyerekemet tudom e motiválni? Ismerem-e őket annyira, hogy tudjam mivel lehet őket motiválni, amiből ők töltekezni tudnak és együttműködővé válhatnak? Ugyanez egy munkahelyen, a munkatársakat motiválom vagy büntetem, fenyegetem? Figyelek-e az állat igényeire-és másokéra? stb. Mindezt persze a fentebb említett 3+1 kapcsolatra is lehet vonatkoztatni.
Miért lesz jó ha jössz?