Kamaszkorban – még ha nyilván nem is tudatosan -, de elindul a szülőtől való leválás folyamata, elkezdődnek a fizikai és hormonális változások, a kamasz elkezdi keresni a helyét a világban.
Mindez a kamaszban frusztrációt is okozhat, valami történik benne, amiről nem tudja, hogy mi. Ez az időszak mind a szülőnek és mind a kamasznak sokszor egy nehéz időszak. Különösen napjainkban, ebben a felgyorsult világban, ahol sok család az életben maradásért küzdhet és ebből adódóan kevesebb idő maradhat a gyermekére. Sok gyermek életéből hiányozhat az apakép, anyakép, vagy a mozaikcsaládok révén a hirtelen megjelenő több testvér jelenléte. Az újabb „apa” vagy „anya” megjelenése. Ez mind a gyermeknek mind a szülőknek nehéz időszak lehet. Bizalomi légkör megteremtése, megfelelő kommunikáció az új családtagokkal.
Sokszor tapasztaltam a kamaszokkal való foglalkozásokon, hogy szükségük lenne minőségi időre, olyan személyekre, akik meghallgatják őket, vagy segíteni tudják őket abban, hogy ki tudják fejezni azt, ami bennük van, de ezt nehezen tudják pontosan megfogalmazni.
A coaching folyamat ebben segíthet:
Mikor ne hozd gyermekedet: