A családokkal és a gyerekekkel, kamaszokkal való foglalkozások és találkozások során látom a nevelés nehézségeit is a küzdelmeket. Kívülről szemlélve a helyzetet mindkét oldal nehézségére rálátok, és mindkét oldalt empatikusan tudom megközelíteni. A gyermek ajándék, ugyanakkor a felgyorsult világunkban egyre nehezebben tudunk kapcsolódni a gyerekekhez. Sok szülő túlterhelt és a kimerültség otthon csapódik le. A gyerekek egészen máshogy élik meg a gyerekkort, mint ahogy mi éltük meg. Más kifejezéseket használnak, másképp játszanak, amit sokszor nem ért a szülő, mert a szülő gyerekkora nem ez volt. Más mintákat hoz a felnőtt, ami miatt nehezen tud a mai gyermek világához hozzáférni. Az alábbi tréning ebben segíthet.

 

Sok gyakorlatot fogunk megismerni, begyakorolni, amiket otthon is ki tudsz próbálni. Gyakorlatok átalakíthatóak a gyermekhez szabottan. Minden gyermek más személyiség, ezért mindenkinél más fog működni. Fontos megtalálni, hogy a gyermeket mivel tudod motiválni, mitől boldog, mitől érzi magát biztonságban, mitől érzi magát szeretve. Sokszor a problémát az jelentheti, hogy a mi saját elképzelésünk szerint igyekszünk őt szeretni, vagy amit mi nem kaptunk meg gyerekkorban azt próbáljuk a gyermekre ráerőltetni, vagy fejünkben ott él akár tudatosan, akár tudattalanul, hogy bennünket, hogy neveltek, de mivel a társadalmunk átalakult, illetve más a gyermek személyisége, mint a miénk, ezért az a módszer nem biztos, hogy működik nála. Ezért fontos megismerni több módszert, ami a mai gyermekkel való kapcsolattartásban segíthet. Gyermekkel való kapcsolathoz néha jó lehet, ha mi magunk is gyermekké válunk, tágítani merjük a komfortzónánkat, le tudjuk vetni a felnőtt énünket, problémákat, nehézségeket, és csak a jelenlétnek élünk. Jelen vagyunk a gyermek számára.


A tréning során szerepjátékokkal, szituációs gyakorlatokkal, brainstorminggal közösen keressük a megoldásokat arra, hogy hogyan lehet javítani a szülő-gyerek közötti kapcsolatot. A gyakorlatokat otthon azonnal alkalmazhatod a gyerekeddel való kapcsolat javítása érdekében. Mivel
gyakorlatorientált tréningről van szó, így elsősorban játékos kedvű szülőket/párokat várok. Minden alkalmat kiértékeléssel kezdünk, hogy a gyakorlatokat hogyan sikerült otthon beépíteni.
Közös élményekből is tanulunk egymástól.

 

A tréning során az alábbi témákkal foglalkozunk és játékos formában keresünk megoldásokat:

 

  • mit kezdjünk a gyerek viselkedésével
  • robotszülő üzemmód,
  • szerződéskötések kamaszokkal,
  • hatalmi harcok
  • dicséret és jutalmazás
  • konfliktusok és bocsánatkérés
  • családi rituálék
  • játék a gyerekkel
  • pénzkérdés, pénz beosztásának megtanítása
  • házi feladatokra nevelés
  • szülői öngondoskodás

 

A tréning elsősorban csoportos. Ennek előnye, hogy több szülő saját módszereiből is tanulhatunk. Rengeteg gyakorlattal és csoportos feladattal ismerkedünk meg. Ez a tudás azonnal beépíthető a gyerekkel való kapcsolatba. Minden gyereknél más módszerek működhetnek, illetve a gyakorlatok átalakíthatóak a gyermek életkorának is megfelelően. Érdemes megismerni mindig azt, hogy a gyermek mivel motiválható és ezeket az eszközöket lehet kombinálni a gyakorlatokkal. Csoportos tréning előnye, hogy megismerkedhetsz más szülőkkel, az ő saját módszereikkel. A gyakorlatok mellett, közös ötletelésre is várlak benneteket. Legtöbb gyakorlat kipróbálásra is kerül.


Tehát hozd magaddal a kreatív, játékos gyermeki éned. 90 %-ban gyakorlatorientált a tréning. Jöhetsz pároddal vagy párod nélkül is.

Szülői minitrénig igény esetén pároknak is lehetséges páros foglalkozással.